Služby

Naše služby přizpůsobujeme a rozšiřujeme podle vašich potřeb a požadavků. Naším cílem je radost z dobře provedené práce a spokojenost zákazníka, který se bude rád vracet díky individuálnímu přístupu, kvalitě služeb a maximální profesionalitě a vstřícnosti při řešení vašeho projektu. Důkazem toho, že jdeme správným směrem, je stále větší počet našich spokojených zákaznic a zákazníků o čemž vypovídají naše reference.  Přesvědčte se o našich kvalitách i vy a staňte se jedním z našich zákazníků! Rádi vám pomůžeme při řešení vašeho problému, proto nás obratem kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.

Mezi hlavní naše služby patří:

-         Návrhy zahrad a sadových úprav

-         Realizace zahrad

-         Rekonstrukce zahrad

-         Údržba zahrad a zeleně

-         Ostatní zahradnické práce


Návrhy zahrad a sadových úprav

Uvažujete o návrhu zahrady, skalky, okrasného záhonu na vaší zahradě? Tak nás telefonicky nebo e-mailem kontaktujte a společně si sjednáme schůzku a projednáme vaše představy, sny, návaznosti na místní podmínky a účel návrhu nejen na zahradě v Brně ale i v okolí. Na základě vašich požadavků a daného prostředí připravíme návrh zahrady včetně vizualizace, který s vámi zkonzultujeme a následně doplníme o případné změny. Po schválení návrhu a následně rozpočtu z vaší strany návrh zahrady a sadových úprav zrealizujeme.

Realizace zahrad

Naše zahradnická firma provádí realizace zahrad u rodinných domů. Specializujeme se na výsadby živých plotů, keřových a trvalkových záhonů, solitérních stromů doplněných trávníkovým kobercem nebo trávníkem z výsevu. Před realizací vaší zahrady si společně naplánujeme termín a projdeme budoucí zahradu, prokonzultujeme vaše návrhy a požadavky a na základě nich připravíme nabídku na vlastní realizaci, kterou po schválení zrealizujeme.     

Rekonstrukce zahrad

Každá zahrada se vyvíjí a po čase potřebuje větší péčí spočívající například v redukci dočasných keřových výsadeb, v revitalizaci trávníku, v odstranění přestárlých stromů, případně se změní ostatní okolnosti, děti odrostou a zbude na zahradě prázdné místo po odstraněném dětském koutku s pískovištěm a trampolínou nebo po nadzemním bazénu. Našli jste se v těchto problémech, nebo máte-li nějaký podobný, tak nás neváhejte kontaktovat a společně na vaší zahradě probereme vaše vize a nápady, na základě kterých vám připravíme nabídku na vlastní rekonstrukci zahrady.  

Údržba zahrad a zeleně

Bez kvalitní a trvalé údržby i ty nejlépe založené zahrady rychle ztrácí svoji krásu i dynamiku a vysázené rostliny snadno hynou. Proto využijte naší nabídky trvalé údržby zahrad a zeleně. Naše zahradnická firma provádí údržbu všech typů zahrad rodinných domů a ostatní zeleně. Specializujeme se na péči o trávník, řezy a kácení ovocných stromů, živých plotů, keřových výsadeb a vzrostlých stromů. Zajistíme vám komplexní péči a vaše zahrada bude vypadat stále perfektně, svěže a bude vám dělat radost a poskytovat pocit bezpečí a místo na relaxaci bez nutnosti vaší práce.

Zahradnické práce

Provádíme kompletní zahradnické práce od návrhu projektu včetně vizualizace, přes kompletní realizaci výsadeb a trávníku až po následnou péči o vaši zahradu. Našim zákazníkům nasloucháme a snažíme se co nejvíce vyhovět jejich individuálním požadavkům. Jsme proto přesvědčeni, že váš projekt zrealizujeme přesně podle vašich snů a požadavků.

Návrh výsadby v zastíněném rohu na zahradě u kompostéru v Brně - Králově Poli.

Návrh výsadby zastíněného rohu na zahradě u domu v Brně

3D model návrhu zastíněného rohu.

3D model návrhu v zastíněném rohu u kompostéru

Průběh realizace výsadby. 

Průběh realizace záhonu v rohu u kompostéru

 Závěrečný pohled na výsadbu kapradin a dalších stínomilných trvalek na zahradě v rohu u kompostéru.

Výsadba záhonu v rohu u kompostéru na zahradě   

Navrhneme komplexní sadové úpravy s vizualizací a po schválení je celé zrealizujeme podle Vašich požadavků.

Navrh komplexních sadových úprav s vizualizací   

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

Novinky

 • Zimní řez ovocných stromů a stříhání okrasných keřů

  8.12.2023

  Na jádroviny (jabloně, hrušně, kdouloně), drobné ovoce (rybízy, angrešty) a okrasné keře a živé ploty z habrů, ptačích zobů a tújí jsou ideální zimní měsíce listopad až březen pro jejich řez a tvarování. Potřebujete stromy a keře na zahradě v Brně a okolí upravit? Kontaktujte nás a uvedený záměr s vámi prokonzultujeme a dřeviny vám rádi upravíme.

  Zimní řez jabloně v Brně.

  Zimní řez jabloně
 • Revitalizace předzahrádky

  29.11.2022

  Na přání zákazníka jsme v Brně-Černých Polích zrekonstruovali předzahrádku. Přemodelovali jsme povrch, osadili plochu tkanou textílií proti plevelům, položili nášlapy, obsypali plochu kačírkem a upravili řezem stávající trvalky, trávy a keře v předzahrádce. Přemýšlíte o kompletní zahradě, předzahrádce či jen dílčím zatravnění nebo výsadbě v Brně a okolí či o řezech dřevin a ovocných stromů? Kontaktujte nás a pomůžeme vám s vaším projektem.

  Realizovaná předzahrádka v Brně.

  Revitalizace předzahrádky před domem
 • Návrh a realizace zahrady

  17.5.2022

  Pro zákazníka z Brna-venkova jsme navrhli a zrealizovali kompletní zahradu s keři, trvalkami a travinami v záhonech, vysazením vzrostlých stromů, trávnikovým kobercem v zahradě a zrealizováním předzahrádky. Řešíte kompletní zahradu, předzahrádku či jen dílčí zatravnění nebo výsadbu v Brně a okolí? Kontaktujte nás a budeme se vám snažit obratem pomoci s vaším záměrem.

  Realizovaná zahrada na Brněnsku.

  Výsadba vzrostlých stromů, keřových záhonů a kobercový trávník
 • Výsadba živých plotů

  11.7.2020

  Živé ploty vysazujeme od jara do podzimu, protože se používají na výsadbu kontejnerované dřeviny a jehličnany. V průběhu léta je tedy výsledek výsadby hned patrný. Potřebujete s vysazením živého plotu v Brně a okolí poradit nebo ho přímo zrealizovat? Tak nás kontaktujte a váší vizi rádi prokonzultujeme a živý plot vám vysadíme. 

  Realizovaný živý plot na zahradě na Břeclavsku.

  Výsadba živého plotu z habrů
 • Zakládání zahradních skalek

  1.5.2020

  Na založení nebo revitalizaci zahradních skalek je ideální období od května přes léto až do podzimu. Skalničky jsou v současné době v plném růstu a začínají kvést. Proto je výsledek nové nebo předělané skalky hned patrný. Potřebujete s založením nebo s úpravou vaší skalky v Brně a okolí poradit? Tak nás kontaktujte a váší vizi rádi prokonzultujeme. 

  Revitalizovaná skalka na zahradě v Brně.

  Revitalizace zahradní skalky
 • Jarní výsadba keřů, stromů a zakládání zahrad

  4.4.2020

  V dubnu vrcholí doba na výsadbu vzrostlých stromů a začínáme s jarními výsadbami keřových záhonů, živých plotů, trvalkových výsadeb a s návrhy a zakládáním celých zahrad v Brně a okolí. V případě zájmu nás obratem kontaktujte a společně prokonzultujeme vaše záměry a požadavky.

  Vysazený živý plot, vzrostlé stromy a založený trávník na zahradě na Břeclavsku.

  Výsadba vzrostlých stromů, živého plotu a založení trávníku
 • Vertikutace trávníků a zakládání zeleninových záhonů

  1.4.2020

  Pro jarní údržbu trávníků - vertikutaci, dosev, startovací hnojení a zakládání zeleninových záhonů na vaší zahradě v Brně či okolí nastává ideální doba v měsících duben a květen. Uvažujete-li o těchto pracech a potřebujete s nimi pomoci, tak nás obratem kontaktujte a dané práce vám rádi provedeme.

  Vertikutace trávníku na zahradě v Brně - venkov.

   Vertikutace trávníku
 • Jarní řez ovocných stromů

  18.2.2020

  Od únoru do poloviny dubnu vrcholí řez jádrovin, především jabloní, hrušní a drobného ovoce. V březnu a v dubnu před květem peckovin můžeme provést zdravotní a udržovací řez meruněk, broskvoní, slivoní a třešní. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a rádi vám nyní ovocné stromy na zahradě v Brně a okolí upravíme odborným řezem. 

  Jabloně po řezu na zahradě v Brně.

  Jabloně po jarním udržovacím řezu
 • Zimní řez jabloní, hrušní, kdouloní a drobného ovoce

  1.12.2019

  V zimních měsících od listopadu do března přichází optimální čas na provedení zimního řezu u ovocných stromů především jádrovin a drobného ovoce. V zimním období provádíme výchovné, udržovací a zmlazovací řezy u jabloní, hrušní, kdouloní, muchovníků, rybízů, angreštů a dalších bobulovin. Tyto dřeviny vám rádi na požádání upravíme na vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - stará jabloň po zimním řezu.

 • Letní řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin

  16.6.2019

  V druhé polovině července a v srpnu je ideální čas na řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin. Dnes proběhl zdravotní a redukční řez u dvou mohutných stromů meruněk v Brně. Jestli potřebujete prořezat meruňky, třešně nebo další peckoviny, budeme rádi když se na nás obrátíte a naplánujeme úpravu stromů na vaší zahradě. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - měruňka po řezu.

  Zahrada v Brně - třešeň po řezu.

  Realizacezahradbrno-cz_rez-tresne
 • Zimní řez jabloní, hrušní a drobného ovoce

  4.12.2017

  Zimní měsíce od listopadu do března jsou vhodné na provedení zimního řezu ovocných stromů, především jádrovin a drobného ovoce. Především u jabloní, hrušní, rybízu, angreštu a dalších bobulovin nastává v zimních měsících ideální období na provádění výchovných a udržovacích řezů. Tyto dřeviny vám rádi upravíme na vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - zimní řez jabloně.

  Realizace-zahrad-brno_rez-ovocnych-stromu_rez-jablone_10_
 • Letní řez meruněk, třešní a dalších peckovin

  19.7.2017

  Řez meruněk a dalších peckovin je vhodné provádět v letních měsících po sklizni ovoce. Ideální období na letní řezy ovocných stromů a peckovin, obzvláště meruněk, broskvoní, třešní, višní a slivoní je červenec, srpen a září. V tomto období vám rádi provedeme výchovné řezy mladých ovocných stromů, prosvětlovací a udržovací řezy dospělých ovocných stromů, tak i redukční řezy v jednotlivých částěch korun meruněk, třešní a dalších peckovin u vás na zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - letní řez třešně.

 • Nejvhodnější čas na řez ovocných dřevin a jejich výsadbu je jaro

  16.1.2017

    Pro řez ovocných stromů a keřů jsou nejvhodnější jarní měsíce před rašením listů. Rádi Vám provedeme odborný řez ovocných dřevin jak výchovný, tak i zdravotní a udržovací řez nejen v Brně ale i v okolí. V případě potřeby provedeme pokácení přestárlých dřevin a na přání zákazníka vysadíme nové ovocné nebo okrasné keře a stromy přímo na vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - jabloň po řezu.

  Jabloně před řezem

   Zahrada v Brně - jabloně před řezem.

   Jabloně po řezu

   Zahrada v Brně - jabloně po řezu.

 • Kácení stromů je nutné až na vyjimky provádět ve vegetačním klidu

  13.1.2017

  Od začátku listopadu do konce března je vhodná doba na kácení stromů, nebo postupné kácení stromů. Mimo toto období lze kácet jen rizikové stromy, které mohou ohrožovat svoje okolí a může dojít ke škodě na majetku nebo zdraví. V případě zájmu zákazníka jsme schopni zajistit po pokácení stromů i náhradní výsadbu keřů nebo stromů a to nejen v Brně ale i v okolí.  Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď pro podrobnosti. 

  Zahrada v Brně - postupné kácení meruňky.

  Postupné kácení meruňky

 • Zakládání trávníků výsevem a kobercových trávníků

  9.4.2016

  Zakládání trávníků provádíme na připravenou a urovnanou půdu od jara do podzimu. Příprava pro trávník výsevem a kobercový trávník je obdobná a má za účel půdu prokypřit a zbavit plevelů v půdě. V případě, že se rozhodnete pro kobercový trávník, tak můžete trávník téměř okamžitě využívat. 

Partnerské weby

Ing. Alois Procházka, DiS. - Realizace a údržba zahrad Brno a okolí na Firmy.cz