Rekonstrukce zahrad

Každá zahrada se vyvíjí a stárne od svého založení. Časem musíme přistoupit k redukci rozrůstajících se trvalek, travin, ale i dřevin. Můžeme zahradu oživit novým kompozičním prvkem, případně provést celkovou rekonstrukci zahrady při špatně založených a přestárlých výsadbách. Nejen v těchto, ale i v dalších případech Vám rádi s rekonstrukcí zahrady v Brně a okolí pomůžeme.

Při naší společné schůzce Vám navrhneme, jak zahradu pozměnit a zrekonstruovat, aby se zahrada opět stala funkční, estetická podle Vašich potřeb a požadavků. Nejčastěji dochází na starších zahradách k částečné rekonstrukci, kdy se zachová hlavní rámec zahrady a upravují se jen části zahrady, případně se přidají nové kompoziční prvky. Při kompletní rekonstrukci zahrady se odstraní veškeré kompoziční prvky a dřeviny a zahradu zakládáme kompletně novou. Tato náročná varianta nám poskytně tu výhodu, že zahradu plně přizpůsobíme naším představám. K této kompletní rekonstrukci zahrady nejčastěji dochází při změně majitele domu a zahrady.

Při rekonstrukci zahrady nejčastěji redukujeme nebo odstraňujeme přehuštěné výsadby, přerostlé stromy na malých zahradách, revitalizujeme a oživujeme trávník například vertikutací, dosevem, odplevelením, případně ho zakládáme znovu. U rekonstrukce se soustředíme i na cestičky, například přidáním vhodných šlapáků do trávníku, nebo přidáním na vzniklá prázdná místa nových kompozičních prvků jako jsou suché zídky, skalky a květinové a keřové záhony.

Rekonstrukci zahrady lze rozložit i do několika etap, případně lze dosadit již vzrostlé stromy, které nové kompozici dodají prostorový rozměr. Chaoticky vysazené rostliny podobného typu sdružíme do ucelených záhonů. Velké množství jehličnanů na zahradě doplníme kvetoucími keři a trvalkami, abychom do zahrady od jara do podzimu vnesli různorodost a proměnlivost, která Vás bude těšit při využívání zahrady. 

Ke každé rekonstrukci zahrady přistupujeme s citem a individuálně na základě potřeb a požadavků majitele v souladu ke stávajícím kompozičním prvkům, stromům a rostlinám, aby vznikl harmonický a estetický celek, který Vám bude dělat radost v průběhu celého roku. 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

Novinky

 • Letní řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin

  16.6.2019

  V druhé polovině července a v srpnu je ideální čas na řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin. Dnes proběhl zdravotní a redukční řez u dvou mohutných stromů meruněk v Brně. Jestli potřebujete prořezat meruňky, třešně nebo další peckoviny, budeme rádi když se na nás obrátíte a naplánujeme úpravu stromů na Vaší zahradě. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - měruňka po řezu.

  Zahrada v Brně - třešeň po řezu.

  Realizacezahradbrno-cz_rez-tresne
 • Zimní řez jabloní, hrušní, kdouloní a drobného ovoce

  27.11.2018

  V zimních měsících od listopadu do března nastává optimální čas na provedení zimního řezu užitkových ovocných stromů především jádrovin a drobného ovoce. V zimním období provádíme výchovné a udržovací řezy především u jabloní, hrušní, kdouloní, muchovníků, rybízu, angreštu a dalších bobulovin. Tyto dřeviny Vám rádi upravíme na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - dospělá jabloň po zimním řezu.

 • Zimní řez jabloní, hrušní a drobného ovoce

  4.12.2017

  Zimní měsíce od listopadu do března jsou vhodné na provedení zimního řezu ovocných stromů, především jádrovin a drobného ovoce. Především u jabloní, hrušní, rybízu, angreštu a dalších bobulovin nastává v zimních měsících ideální období na provádění výchovných a udržovacích řezů. Tyto dřeviny Vám rádi upravíme na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - zimní řez jabloně.

  Realizace-zahrad-brno_rez-ovocnych-stromu_rez-jablone_10_
 • Letní řez meruněk, třešní a dalších peckovin

  19.7.2017

  Řez meruněk a dalších peckovin je vhodné provádět v letních měsících po sklizni ovoce. Ideální období na letní řezy ovocných stromů a peckovin, obzvláště meruněk, broskvoní, třešní, višní a slivoní je červenec, srpen a září. V tomto období Vám rádi provedeme výchovné řezy mladých ovocných stromů, prosvětlovací a udržovací řezy dospělých ovocných stromů, tak i redukční řezy v jednotlivých částěch korun meruněk, třešní a dalších peckovin u Vás na zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - letní řez třešně.

 • Nejvhodnější čas na řez ovocných dřevin a jejich výsadbu je jaro

  16.1.2017

    Pro řez ovocných stromů a keřů jsou nejvhodnější jarní měsíce před rašením listů. Rádi Vám provedeme odborný řez ovocných dřevin jak výchovný, tak i zdravotní a udržovací řez nejen v Brně ale i v okolí. V případě potřeby provedeme pokácení přestárlých dřevin a na přání zákazníka vysadíme nové ovocné nebo okrasné keře a stromy přímo na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - jabloň po řezu.

  Jabloně před řezem

   Zahrada v Brně - jabloně před řezem.

   Jabloně po řezu

   Zahrada v Brně - jabloně po řezu.

 • Kácení stromů je nutné až na vyjimky provádět ve vegetačním klidu

  13.1.2017

  Od začátku listopadu do konce března je vhodná doba na kácení stromů, nebo postupné kácení stromů. Mimo toto období lze kácet jen rizikové stromy, které mohou ohrožovat svoje okolí a může dojít ke škodě na majetku nebo zdraví. V případě zájmu zákazníka jsme schopni zajistit po pokácení stromů i náhradní výsadbu keřů nebo stromů a to nejen v Brně ale i v okolí.  Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď pro podrobnosti. 

  Zahrada v Brně - postupné kácení meruňky.

  Postupné kácení meruňky

 • Zakládání trávníků výsevem a kobercových trávníků

  9.4.2016

  Zakládání trávníků provádíme na připravenou a urovnanou půdu od jara do podzimu. Příprava pro trávník výsevem a kobercový trávník je obdobná a má za účel půdu prokypřit a zbavit plevelů v půdě. V případě, že se rozhodnete pro kobercový trávník, tak můžete trávník téměř okamžitě využívat. 

Partnerské weby