Řez živých plotu

Provádíme veškeré řezy volně rostoucích a tvarovaných (stříhaných) živých plotů na soukromých zahradách i u bytových domů v Brně a v blízkém okolí. Tvarováním (sestřiháváním – řezem) keře houstnou a nevytvoří tak jen řídkou změť větví. Při řezu zohledňujeme charakteristiku růstu jednotlivých druhů dřevin a jejich požadavek na prostor. Při tvarování živých stěn plotů dodržujeme tyto zásady:

 • Vysazené dřeviny by měli mít větve s listy (i větve s jehličím) už od země a tvar u vrcholu by měl být o cca 10 procent užší než u základny.
 • Zužováním živého plotu směrem vzhůru až o 10 procent minimalizujeme škody, které může způsobit sníh a vítr.
 • Tvarovaný živý plot je vhodné seříznout dvakrát ročně - ideálně v předjaří a v létě. 
 • V případě, že živý plot začne dole vyholovat, musíme provést radikální zmlazovací řez, kterým se podpoří růst silného obrostu. Pro radikální zmlazení je ideální termín v předjaří, ještě před začátkem rašení. Toto pravidlo bychom měli dodržovat pro listnáče stálezelené a opadavé, i pro jehličnany. 
 • Volně rostoucí (netvarované) živé ploty stříháme naproti tomu minimálně. V zásadě dstraňujeme pouze suché větve a umírňujeme růst, pokud je to třeba. U starších keřů přistupujeme podle potřeby i k prosvětlovacímu řezu. Tím podpoříme růst mladým výhonům - keře tak zmlazujeme.
 • Keře kvetoucí na jaře na loňských výhonech se stříhají na jaře hned po odkvětu, aby přes léto narostly nové výhony s květními pupeny. Tuto zásadu dodržujeme u zlatic, vajgélií, kdoulovců, dřišťálů, tavolníků a mahonie.
 • Keře pěstované bez nároku na květy, jako je ptačí zob, habr, bobkovišeň, hlohyně a tis tvarujeme na jaře před rašením listů nebo v létě.    
 • Keře kvetoucí na letošních výhonech se stříhají na jaře těsně před začátkem rašení, čímž se dosáhne krásně rozvětvených a kvetoucích rostlin, jako jsou komule nebo hortenzie. 
 • Na základě požadavku zákazníka ořezy odvezeme nebo ponecháme na místě pro další využití. 

Veškeré řezy volně rostoucích živých plotů i tvarovaných živých plotů Vám rádi provedeme na Vaší zahradě v Brně nebo v okolí.

Zahrada v Brně - řez tvarovaného živého plotu z habrů

Živý plot z habrů před řezem

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

Novinky

 • Letní řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin

  16.6.2019

  V druhé polovině července a v srpnu je ideální čas na řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin. Dnes proběhl zdravotní a redukční řez u dvou mohutných stromů meruněk v Brně. Jestli potřebujete prořezat meruňky, třešně nebo další peckoviny, budeme rádi když se na nás obrátíte a naplánujeme úpravu stromů na Vaší zahradě. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - měruňka po řezu.

  Zahrada v Brně - třešeň po řezu.

  Realizacezahradbrno-cz_rez-tresne
 • Zimní řez jabloní, hrušní, kdouloní a drobného ovoce

  27.11.2018

  V zimních měsících od listopadu do března nastává optimální čas na provedení zimního řezu užitkových ovocných stromů především jádrovin a drobného ovoce. V zimním období provádíme výchovné a udržovací řezy především u jabloní, hrušní, kdouloní, muchovníků, rybízu, angreštu a dalších bobulovin. Tyto dřeviny Vám rádi upravíme na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - dospělá jabloň po zimním řezu.

 • Zimní řez jabloní, hrušní a drobného ovoce

  4.12.2017

  Zimní měsíce od listopadu do března jsou vhodné na provedení zimního řezu ovocných stromů, především jádrovin a drobného ovoce. Především u jabloní, hrušní, rybízu, angreštu a dalších bobulovin nastává v zimních měsících ideální období na provádění výchovných a udržovacích řezů. Tyto dřeviny Vám rádi upravíme na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - zimní řez jabloně.

  Realizace-zahrad-brno_rez-ovocnych-stromu_rez-jablone_10_
 • Letní řez meruněk, třešní a dalších peckovin

  19.7.2017

  Řez meruněk a dalších peckovin je vhodné provádět v letních měsících po sklizni ovoce. Ideální období na letní řezy ovocných stromů a peckovin, obzvláště meruněk, broskvoní, třešní, višní a slivoní je červenec, srpen a září. V tomto období Vám rádi provedeme výchovné řezy mladých ovocných stromů, prosvětlovací a udržovací řezy dospělých ovocných stromů, tak i redukční řezy v jednotlivých částěch korun meruněk, třešní a dalších peckovin u Vás na zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - letní řez třešně.

 • Nejvhodnější čas na řez ovocných dřevin a jejich výsadbu je jaro

  16.1.2017

    Pro řez ovocných stromů a keřů jsou nejvhodnější jarní měsíce před rašením listů. Rádi Vám provedeme odborný řez ovocných dřevin jak výchovný, tak i zdravotní a udržovací řez nejen v Brně ale i v okolí. V případě potřeby provedeme pokácení přestárlých dřevin a na přání zákazníka vysadíme nové ovocné nebo okrasné keře a stromy přímo na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - jabloň po řezu.

  Jabloně před řezem

   Zahrada v Brně - jabloně před řezem.

   Jabloně po řezu

   Zahrada v Brně - jabloně po řezu.

 • Kácení stromů je nutné až na vyjimky provádět ve vegetačním klidu

  13.1.2017

  Od začátku listopadu do konce března je vhodná doba na kácení stromů, nebo postupné kácení stromů. Mimo toto období lze kácet jen rizikové stromy, které mohou ohrožovat svoje okolí a může dojít ke škodě na majetku nebo zdraví. V případě zájmu zákazníka jsme schopni zajistit po pokácení stromů i náhradní výsadbu keřů nebo stromů a to nejen v Brně ale i v okolí.  Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď pro podrobnosti. 

  Zahrada v Brně - postupné kácení meruňky.

  Postupné kácení meruňky

 • Zakládání trávníků výsevem a kobercových trávníků

  9.4.2016

  Zakládání trávníků provádíme na připravenou a urovnanou půdu od jara do podzimu. Příprava pro trávník výsevem a kobercový trávník je obdobná a má za účel půdu prokypřit a zbavit plevelů v půdě. V případě, že se rozhodnete pro kobercový trávník, tak můžete trávník téměř okamžitě využívat. 

Partnerské weby