Filipi

24.11.2023
Brno - Ivanovice

Dobrý den, pane Procházko,

chtěla bych vám tímto moc poděkovat za zahradnické práce, které jste provedl na mé zahradě. Také vám děkuji za váš vstřícný přístup a spolehlivost. Vše, co jste slíbil, jste beze zbytku splnil k mé velké spokojenosti. Zahradu jsem zdědila v dost špatném stavu a měla jsem obavu, jak si s ní poradím. Díky vám věřím, že se nám podaří dát vše do pořádku. Vím, že to bude běh na dlouhou trať a také vím, že je potřeba vše rozplánovat a realizovat postupně. Výsledek první fáze – profesionální osázení živého plotu ptačím zobem a ostříhání stromů mě nadchl a moc potěšil. Byla bych moc ráda, kdybych s Vámi mohla počítat i na jaře, kdybyste mi pomohl moji zahradu nadále zvelebovat. V dnešní době není jednoduché sehnat spolehlivé lidi s bohatou praxí a také vím, že Vaše kapacita není nekonečná. Ale pevně věřím, že se na jaře opět na mé zahradě potkáme.

Květa Filipi


Příprava záhonu pro živý plot Příprava záhonu pro živý plot
Rozmístění rostlin do živého plotu Rozmístění rostlin do živého plotu
Vysazený živý plot z ptačího zobu Vysazený živý plot z ptačího zobu
Zimní řez jabloní Zimní řez jabloní

Chrištofovi

17.10.2023
Brno - Útěchov

Vážený pane inženýre,

děkujeme Vám za perfektně provedenou práci při revitalizaci naší zahrady.

Delší dobu jsme údržbu trochu zanedbali, proto se nám moc líbil výsledek Vaší práce, kdy jste ořezal živý plot z habrů, upravil keře na zahradě, odstranil přerostlé traviny, upravil plochu pod borovicemi, vysadil nové traviny u dekoračních prvků, nainstaloval plastový lem kolem travnaté plochy, upravil zamulčované plochy a vyměnil kačírek mezi kameny.

Domluva s Vámi byla rychlá a věcná a práce byly zrealizovány zanedlouho potom. Velice rádi Vašich služeb využijeme i v budoucnu.

Ať se Vám osobně i pracovně dobře daří,

Děkujeme,

Chrištofovi


Instalace textílie a následné zakůrování výsadeb Instalace textílie a následné zakůrování výsadeb
Pokládka PVC obrubníků kolem záhonů Pokládka PVC obrubníků kolem záhonů
Osázení plochy travinami pod kovovou skulpturou pavouka Osázení plochy travinami pod kovovou skulpturou pavouka
Doplnění kačírku do šlapákové plochy Doplnění kačírku do šlapákové plochy

Dvořák

15.8.2023
Brno - Královo Pole
Dobrý den.
S panem Procházkou jsme se domluvili na obnově trávníku na zahrádce. Stávající trávník, se již v podstatě nedal nazvat trávníkem, jednalo se spíše o porost plevelů. Vzhledem k časové náročnosti zakládání nového trávníku jsem se rozhodl pro pokládku trávníkového koberce. Před pokládkou bylo třeba zlikvidovat stávající plevel a aby bylo zbráněno prorůstání trávy do záhonů byly práce rozšířeny o pokládku zahradních obrubníků.
Krom postřiku plevele, který se dělal 14 dnů před pokládkou zvládl pan Procházka práci během dvou dnů a to k mé veliké spokojenosti. Velice si cením perfektní domluvy ohledně prací a termínů, co se řeklo to platilo. Také děkuji za následné rady k údržbě. Trávník již skvěle slouží a na výsledek je radost pohledět.
Děkuji a jsem s pozdravem
Jan Dvořák

Položený betonový obrubník a upravená plocha na trávník Položený betonový obrubník a upravená plocha na trávník
Pokládka kobercového trávníku Pokládka kobercového trávníku
Pohled na položený kobercový trávník Pohled na položený kobercový trávník

Bůžková

19.12.2022

Brno - Líšeň

Dobrý den,

na zahradě, která nebyla asi 10 let udržovaná, pan Ing. Procházka postupně během roku pokácel 3 stromky, udělal řez hodně zarostlé vinné révy a ovocných stromů - jabloní, slivoní, meruněk. Postavil novou konstrukci - drátěnku z poplastovaných sloupků a drátů s ukotvením na zemní vruty pro vinnou révu. 
Srovnal horní dvě terasy. První terasu na jaře zatravnil pro relax a hraní dětem. Druhou přeměnil na užitkový záhon, který doplnil kompostem pro lepší růst zeleniny. Kolem obou záhonů položil šlapákový chodníček z dlažby v trávníku.
Na spodní zahradě udělal zpevnění svahu třemi řadami svahovek a oddělil sousední zahradu chodníčkem a dalšími dvěma řadami svahovek. Sousední zahradu oddělil vysázenými borůvky, které už letos plodily.
Ostatní terén také srovnal, na podzim zasel trávník a udělal další dva záhony, které oddělil zahradními betonovými obrubníky. Dále vysadil broskev, angrešty, rybízy a maliny.
S prací pana Ing. Procházky jsem byla spokojená, vše na čem jsme se domluvili, pokaždé splnil, vždy v termínu, na kterém jsme byli domluveni. Také po sobě vždy vše uklidil.
Děkuji a přeju krásný den.
S pozdravem
Bůžková Alena

Zhotovení nové drátěnky k vinné révě s její úpravou a vyvázáním Zhotovení nové drátěnky k vinné révě s její úpravou a vyvázáním
Instalace betonových svahovek a výsadba kanadských borůvek Instalace betonových svahovek a výsadba kanadských borůvek
Pohled na jaře založený trávník z výsevu se zmlazenými levandulemi Pohled na jaře založený trávník z výsevu se zmlazenými levandulemi
Podzimní založení trávníku výsevem se zhotovením záhonů a výsadbou maliníků Podzimní založení trávníku výsevem se zhotovením záhonů a výsadbou maliníků

Bartoňová

1.8.2022

Brno - Královo Pole

Dobrý den,

pan ing. Alois Procházka Dis, provedl v minulých dnech na mé zahradě potřebnou údržbu, úpravu povrchu a keřů.

Odstranil nadbytečné keře a trvalky z výsadeb a provedl kypření půdy s uhrabáním povrchu. Ke stávající výsadbě nainstaloval tkanou textílii proti plevelům a zamulčoval výsadby kůrou. Dále na celé zahradě provedl položení trávníkových koberců.

S jeho prací jsem velmi spokojena - profesionální přístup a komunikace. Vynikající výsledek.

Děkuji.

Renata Bartoňová


Zahrada před realizací Zahrada před realizací
Po odstranění původní výsadby ze zahrady Po odstranění původní výsadby ze zahrady
Zamulčování keřů a jehličnanů kůrou Zamulčování keřů a jehličnanů kůrou
Zálivka položeného trávnikového koberce a výsadeb Zálivka položeného trávnikového koberce a výsadeb

Žampach

11.6.2022

Brno - Bystrc

Dobrý den, pane Procházko,

Oceňuji především Váš přístup k našim představám a pomoci při výběru rostlin s přihlédnutím k rozmanitosti osazované plochy. 
Ať už to byla pískovcová koryta se suchomilnými rostlinami, polostíněný prostor pod terasou s kamzičníkem a srdcovkou nebo osázení suché zídky netřesky.
Vše bylo provedeno odborně, ale hlavně se vztahem a zahrada teď poskytuje relaxační prostor, který byl naší prioritní ideou.
Těším se na spolupráci v příštím roce na předzahrádce a poslední terase. 
 
S pozdravem

Aleš Žampach

Detail nově vysazené tařice skalní v záhonu nad suchou zídkou Detail nově vysazené tařice skalní v záhonu nad suchou zídkou
Pískovcová koryta jsem osázel netřesky, trávničkou, lomikameny... Pískovcová koryta jsem osázel netřesky, trávničkou, lomikameny...
Spáry suché zídky byly osázeny netřesky Spáry suché zídky byly osázeny netřesky
Ve stínu pod suchou zídkou jsem použil srdcovku s kamzičníkem Ve stínu pod suchou zídkou jsem použil srdcovku s kamzičníkem

Buštová

10.5.2022

Brno - venkov

Dobrý den, pane Procházko,

 

Velmi ráda jsem se stala Vaším velmi spokojeným klientem smile.

Moc děkuji za perfektně provedenou realizaci naší předzahrádky, se kterou jsme si nevěděli rady.

Domluva byla rychlá, všechny termíny byly dodrženy od návrhu až po realizaci. Vyšel jste mi vstříc i se změnou barvy rostlin až těsně před realizací, za což Vám ještě jednou moc děkuji.

Vždy když se vracím domů a vidím upravenou předzahrádku, jsem moc spokojená.

Ještě jednou Vám děkuji za perfektně odvedenou práci a za velmi vstřícný přístup.

 

Hezký den

 

Dana Buštová


Omezení plevelů ve výsadbě zabezpečí tkaná textílie Omezení plevelů ve výsadbě zabezpečí tkaná textílie
Udržení vhodné vlhkosti pomůže mulčovací kůra Udržení vhodné vlhkosti pomůže mulčovací kůra
Ve výsadbě byly vhodně použity soliterní kameny Ve výsadbě byly vhodně použity soliterní kameny
Detail nové výsadby předzahrádky Detail nové výsadby předzahrádky

Tomanovi

10.7.2020

Brno - Líšeň

Dobrý den,

všem, kdo neví co se zahradou, vřele doporučujeme firmu pana inženýra Aloise Procházky. S manželem jsme se 2 roky zoufale dívali na jeden nezpevněný svah naší terasovité zahrady a dumali jsme, co s ním uděláme. Představu svahu zarostlého nádhernými keři a okrasnými rostlinami jsme sice měli, ale jak to provést, aby se svah nesesouval i s rostlinkami, nám nebylo vůbec jasné. Stejně tak i to, jaké rostliny nám ve vyschlém jižním svahu vydrží a neuschnou při prvním parném létě. 
Pan inženýr nám vymyslel všechno podle našich představ. Svah zpevnil kokosovou sítí (o které jsme do té doby měli jen nejasné představy), navrhl dvě varianty osázení svahu, jednolitý vzhled svahu rozbil posázením kamenů. Z části kamenů udělal nenápadné schůdky na další terasu, což velmi usnadnilo přesun z terasy na terasu.... Z navržených rostlin jsme si mohli vybírat, předem jsme se domlouvali  na barevných kombinacích. Vše šlo hladce, neboť jsme do mailu dostali fotografie všech uvažovaných rostlinek.
Veškerá komunikace byla velice příjemná, pohotová, bezproblémová a hlavně zcela srozumitelná. Rozpočet byl položkový, což umožňovalo event. navyšovat nebo naopak odebírat jednotlivé položky. Ceny nám (jako laikům) přišly zcela adekvátní. Od prvního našeho dotazu přes webové stránky do naformulování jasné poptávky uplynulo 10 dní, za dalších 14 dní byla práce na svahu hotova. Na zahradě nezůstala jediná stopa toho, že tam někdo strhával hlínu, plel svah, cokoli odvážel či dovážel. Zůstal jenom nově upravený, zpevněný a osázený svah, který až se rozbují, tak bude ozdobou celé naší divoké zahrady. Neuvěřitelné! 
A dílo je krásné!!! Děkujeme!!
Přejeme panu ing. Procházkovi, aby mu jeho firma vzkvétala. Zároveň o tom vůbec nepochybujeme, protože každý, kdo se s jeho profesionálním přístupem setkal a užívá si jeho díla, ho jistě bude doporučovat a i nadále do budoucna využívat.  
Tomanovi

Původní svah před úpravou Původní svah před úpravou
Úprava svahu před instalací kokosové rohože Úprava svahu před instalací kokosové rohože
Rozmisťování trvalek na svahu před výsadbou Rozmisťování trvalek na svahu před výsadbou
Pohled na osázený svah Pohled na osázený svah

Kozderová

4.6.2020

Brno - Lesná

Vážený pane inženýre Procházka ,

chtěla bych touto cestou moc poděkovat za odstranění plevelů na naší zahradě,

přípravu půdy, pokládku plastových obrubníků a následnou pokládku kobercového trávníku.

Byla jsem mile překvapena velice slušným chováním, pracovitostí, pečlivostí a profesionálně odvedenou prací.

Těším se na další spolupráci. Ještě jednou děkuji.

S pozdravem Kozderová


Zahrada po pokosu zaschlého plevele Zahrada po pokosu zaschlého plevele
Pokládka plastových lemů na oddělení trávníku od výsadeb Pokládka plastových lemů na oddělení trávníku od výsadeb
Průběh pokládky kobercového trávníku Průběh pokládky kobercového trávníku
Položený kobercový trávník na zahradě Položený kobercový trávník na zahradě

Hámovi

19.5.2020
Brno - Žebětín
Vážený pane inženýre,

rád bych Vám  poděkoval za čistou práci, kterou jste předvedli při
kácení našeho suchého, padesátiletého ořešáku. Od prvního kontaktu, přes
dojednání podmínek, vlastní přípravu a provedení práce, jsem byl mile
překvapený vstřícností, profesionalitou a zejména důrazem na bezpečnost
práce lidí i staveb pod stromem. Riziková práce včetně dokonalého
jištění,  akrobatického použití lanových technik na vysoké úrovni i
použitého pracovního nářadí, předčila moje očekávání. Dnes vím, že pro
každou další práci podobného charakteru se budu s důvěrou obracet na
Vás, jako na "jistotu" klidné, bezkonfliktní, profesionální spolupráce.
Chci Vám i touto cetou ještě jednou poděkovat a popřát hodně dobrých
klientů a úspěšných akcí při Vašem podnikání.

Přeji pěkný den a srdečně zdravím

Pavel Hán

Zahájení kácení rizikového suchého ořešáku lanovou technikou Zahájení kácení rizikového suchého ořešáku lanovou technikou
Postupný průběh odřezávání suchých větví rizikového ořešáku lanovou technikou Postupný průběh odřezávání suchých větví rizikového ořešáku lanovou technikou
Dokončování kácení suchého rizikového ořešáku Dokončování kácení suchého rizikového ořešáku
Finální dokácení kmene ořešáku Finální dokácení kmene ořešáku

Plškovi

19.1.2020
Brno - venkov

Vážený pane inženýre Procházka,

touto cestou přijměte naše poděkování za řez u 60 ks starých neudržovaných ovocných a okrasných stromů na naší zahradě v Moravanech u Brna. Pan Ing. Procházka provedl řezy a kácení 5 ks stromů ve sjednaném termínu a v rozsahu jak bylo domluveno. Na Vaší práci bylo vidět, že ošetřování stromů děláte s radostí, precizností a s maximální pečlivostí. Váš profesionální přístup, kvalitně a nadstandardně provedená práce je nesrovnatelná s konkurencí.

Můžeme jen doporučit a budeme rádi, když se i nadále budete starat o naše ovocné a okrasné stromy na naší zahradě.

Díky moc, Plškovi


Pohled na jabloně před zimním řezem Pohled na jabloně před zimním řezem
Pohled na jabloně po zimním řezu Pohled na jabloně po zimním řezu
Úklid větví po řezu ovocných stromů Úklid větví po řezu ovocných stromů
Řez vzrostlé meruňky za pomocí lanové techniky Řez vzrostlé meruňky za pomocí lanové techniky

Adam

8.12.2019
Brno - Černá Pole

Kácení ořechu na ulici Ševcova

Před několik desítkami let můj otec zasadil ořech. Strom byl pro radost jeho vnučkám, které po něm lozily. Jeho koruna nabírala na velikosti. Jeho větve začaly zasahovat hodně mimo pozemek zahrady a vypínaly se nad střechy sousedů. Vlivem změn klimatu a oteplování se začaly objevovat v létě bouřky s tak silnými větry, že na naší zahradě vítr zlomil meruňku a z ořechu část větve padla na pozemek souseda. Přišlo tak první varování, že pád větví může poškodit majetek sousedů.

Při vyhledávání vhodné firmy vždy nejvíce dám na osobní doporučení lidí, které znám. A před časem firma pana ing. Aloise Procházky kácela stromy u sousedů. A na doporučení sousedů jsem požádal pana inženýra Procházku o odstranění ořechu tak, aby nepoškodil okolní střechy. Přijeli přesně, jak se ohlásili, vybavení mnoha různými pilami a lany. Za půl dne bych ořech pokácen tak, že na střechy sousedů nepadla žádná větší větev a nic nebylo poškozeno. Jejich umění je opravdu velké. Silné větve dokázali využít jako fixační body pro lana, takže tenčí haluze, které by člověka neunesly, ale jejichž pád by poškodil střechy pod nimi, uřezávali visíce na laně a uřezávané větve před řezáním přivázali na jiné lano a pak je pomalu spouštěli na náš pozemek. A tak se jim podařilo všechny větve stromu, které sahaly nad okolní střechy, zcela bezpečně uřezat a spustit na náš pozemek. Bez tohoto umění – řezat větve visíce ve vzduchu na vhodně ukotveném laně, by to nebylo možné. Povedlo se jim něco, co se mě zprvu zdálo realizovatelné jen z nějaké speciální zvedací plošiny. A tak závěrem mohu říci: „Nebojte se sázet stromy k hranici svého pozemku, až začnou ohrožovat sousedovy stavby, je zde firma pana ing. Aloise Procházky, které Vám je sundá bez poškození majetku sousedů, a tedy bez poškození vztahů se sousedy“.

Zdeněk Adam


Část větví káceného ořešáku se ořezala z garáže Část větví káceného ořešáku se ořezala z garáže
Koruna ořešáku se ořezala stromolezecky za pomocí lanové techniky Koruna ořešáku se ořezala stromolezecky za pomocí lanové techniky
Kmen ořešáku se rozřezal postupně Kmen ořešáku se rozřezal postupně

Skopalovi

28.11.2019
Brno - Královo Pole

Dobrý den,

pan ing. Procházka k nám chodí již 10 let a velmi kvalitně nám vždy ošetří a upraví řezem jak všechny keře (zlatice, hortenzie, bobkovišně, zákuly japonské, ibišky syrské), vzrostlé stromové šeříky, popínavky (břečťany a přísavníky pětilisté), trvalky (bohyšky, čemeřice, kakosty, rozchodníky), tak i půdu kolem (plevel apod.). Jsme nadmíru spokojeni a těšíme se na další spolupráci. Je to výborný odborník a přejeme mu úspěch v dokončení postgraduálního studia.
Skopalovi

Mohutný stromový šeřík před řezem Mohutný stromový šeřík před řezem
Starý mohutný stromový šeřík po řezu Starý mohutný stromový šeřík po řezu
Roh se zlaticí, zákulou, cypřiškem a trvalkami před úpravou Roh se zlaticí, zákulou, cypřiškem a trvalkami před úpravou
Roh se zlaticí, zákulou, cypřiškem a trvalkami po úpravě Roh se zlaticí, zákulou, cypřiškem a trvalkami po úpravě

Kofroňová

21.11.2019
Brno - venkov
Dobrý den pane Procházko,
děkuji za skvěle odvedenou práci. Je krásné odjet si na víkend a vrátit se domů po odpočinku a mít krásně upravenou zahradu, výsadby a živý plot z habrů!  Stejně tak jsem přivítala, že už nemusím sama zvládat podzimní práce. Tak profesionálně střih a řez sama ani neprovedu a ještě odvážet tu hromadu odpadu!  
Ještě jednou díky!
Alena Kofroňová

Živý plot z habrů před letním řezem Živý plot z habrů před letním řezem
Keř komule Davidovy před řezem Keř komule Davidovy před řezem
Pohled na keř komule Davidovy po řezu Pohled na keř komule Davidovy po řezu
Upravené tavolníky a keř zlatice po řezu Upravené tavolníky a keř zlatice po řezu

Přikrylovi

19.11.2019

Brno - Obřany

Vážený pane inženýre,

rádi bychom Vám chtěli touto cestou poděkovat za Vaše služby a práce, prováděné na naší zahradě. Kromě pravidelně se opakujících prací, jako je stříhání živého plotu, pokos zahrady nebo stříhání ovocných stromků, bychom však tentokrát zvlášť poděkovali za výsadbu nového ovocného stromku a především za pokácení poměrně vysokého stromu v minulých dnech, kdy bylo zapotřebí velké zručnosti, zkušenosti i vybavení, neboť větve stromu přesahovaly na sousední pozemek a hrozilo zde nebezpečí poškození cizího majetku. Svým profesionálním přístupem nás ujišťujete, že jste odborníkem ve své profesi a budeme rádi, když se i nadále budete starat o naši zahradu. 

Zdraví

Přikrylovi


Riziková meruňka před kácením Riziková meruňka před kácením
Postupné kácení rizikové meruňky Postupné kácení rizikové meruňky
Výsadba nové meruňky Výsadba nové meruňky
Živý plot z ptačího zobu po řezu Živý plot z ptačího zobu po řezu

Sovová

12.11.2019

Brno - Starý Lískovec

Vážený pane inženýre,

chtěla bych Vám moc poděkovat za zastřižení živého plotu z tújí, cypřišků, tisů a dalších jehličnanů v zahradě. Jsem Vaší dlouholetou zákaznicí a vždy odvedete perfektní profesionální práci. Vždy držíte slovo, jste dochvilný, pečlivý, pracovitý a slušný. Velice si Vás vážím. Na Vaší práci je vidět, že ji děláte rád a že ji umíte. Je radost se dívat, jak Vám jde práce od ruky. Přeji Vám další spokojené zákazníky a hodně úspěchů v práci i v životě.

S pozdravem

M. Sovová


Soliterní túje před úpravou Soliterní túje před úpravou
Živý plot z tújí po ostříhání Živý plot z tújí po ostříhání
Tis a stěna z tújí před zakrácením Tis a stěna z tújí před zakrácením
Tis a stěna z tújí po zakrácení Tis a stěna z tújí po zakrácení

Vajdišovi

23.10.2019

Brno - venkov

Vážený pane inženýre,

přijměte touto cestou moje a manželovo poděkování za práce, které jste u nás prováděl. Jednalo se o zastřižení živého plotu - mimochodem snad i o umělecké dílo .... - a o ořez ostatních dřevin. Chtěla bych říct, že jsem dříve kontaktovala několik firem, ale nikdy neměl nikdo čas a dokonce bych řekla, že ani zájem......až Vy. A upřímně jsem tomu velmi ráda, protože u nás provádíte tyto "udržovací práce" již třetím rokem a pokaždé jsme spokojeni. Profesionálně odvedená práce! Vždy přesný, vždy ochotný ..... zkrátka doufám, že k nám budete jezdit i nadále.

Ještě jednou ..... děkujeme!!

Vajdišovi, Kobylnice.

 


Živá stěna z tújí před zastřižením Živá stěna z tújí před zastřižením
Živá stěna z tújí po zastřižení Živá stěna z tújí po zastřižení
Živý plot z tújí před řezem Živý plot z tújí před řezem
Živý plot z tújí po řezu Živý plot z tújí po řezu

Vymětalová

8.10.2019

Brno - Žabovřesky

Dobrý den,

Již 2x jsme objednali firmu pana Procházky na ořezání ovocných stromů v zahradě. Byli jsme velmi spokojeni, pan Procházka odvedl práci velmi kvalitně a nadstandardně,  nesrovnatelně s konkurencí. Obrátíme se na něj velmi rádi i s poptávkou dalších prací. Můžeme jen doporučit. 
 
S pozdravem
Radka Vymětalová

Jabloň zákrsek před letním řezem Jabloň zákrsek před letním řezem
Mladá meruňka po letním řezu Mladá meruňka po letním řezu
Slivoň zákrsek po letním řezu Slivoň zákrsek po letním řezu

Sytařovi

14.9.2019
Brno - Maloměřice
Dobrý den,
s prací Ing. Procházky je manžel velmi spokojen. Jednalo se o řez starých vysokých jabloní, takže průřez byl dost náročný.
Byly u nás v minulosti dvě jiné firmy, ale manžel nikdy nebyl úplně spokojen, obvykle ještě sám stromy upravoval.
Díky moc!:-)
Sytařovi

Stará mohutná jabloň před letním řezem Stará mohutná jabloň před letním řezem
Jabloň po letním řezu Jabloň po letním řezu
Mohutná jabloň po letním řezu Mohutná jabloň po letním řezu

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

Novinky

 • Zimní řez ovocných stromů a stříhání okrasných keřů

  8.12.2023

  Na jádroviny (jabloně, hrušně, kdouloně), drobné ovoce (rybízy, angrešty) a okrasné keře a živé ploty z habrů, ptačích zobů a tújí jsou ideální zimní měsíce listopad až březen pro jejich řez a tvarování. Potřebujete stromy a keře na zahradě v Brně a okolí upravit? Kontaktujte nás a uvedený záměr s vámi prokonzultujeme a dřeviny vám rádi upravíme.

  Zimní řez jabloně v Brně.

  Zimní řez jabloně
 • Revitalizace předzahrádky

  29.11.2022

  Na přání zákazníka jsme v Brně-Černých Polích zrekonstruovali předzahrádku. Přemodelovali jsme povrch, osadili plochu tkanou textílií proti plevelům, položili nášlapy, obsypali plochu kačírkem a upravili řezem stávající trvalky, trávy a keře v předzahrádce. Přemýšlíte o kompletní zahradě, předzahrádce či jen dílčím zatravnění nebo výsadbě v Brně a okolí či o řezech dřevin a ovocných stromů? Kontaktujte nás a pomůžeme vám s vaším projektem.

  Realizovaná předzahrádka v Brně.

  Revitalizace předzahrádky před domem
 • Návrh a realizace zahrady

  17.5.2022

  Pro zákazníka z Brna-venkova jsme navrhli a zrealizovali kompletní zahradu s keři, trvalkami a travinami v záhonech, vysazením vzrostlých stromů, trávnikovým kobercem v zahradě a zrealizováním předzahrádky. Řešíte kompletní zahradu, předzahrádku či jen dílčí zatravnění nebo výsadbu v Brně a okolí? Kontaktujte nás a budeme se vám snažit obratem pomoci s vaším záměrem.

  Realizovaná zahrada na Brněnsku.

  Výsadba vzrostlých stromů, keřových záhonů a kobercový trávník
 • Výsadba živých plotů

  11.7.2020

  Živé ploty vysazujeme od jara do podzimu, protože se používají na výsadbu kontejnerované dřeviny a jehličnany. V průběhu léta je tedy výsledek výsadby hned patrný. Potřebujete s vysazením živého plotu v Brně a okolí poradit nebo ho přímo zrealizovat? Tak nás kontaktujte a váší vizi rádi prokonzultujeme a živý plot vám vysadíme. 

  Realizovaný živý plot na zahradě na Břeclavsku.

  Výsadba živého plotu z habrů
 • Zakládání zahradních skalek

  1.5.2020

  Na založení nebo revitalizaci zahradních skalek je ideální období od května přes léto až do podzimu. Skalničky jsou v současné době v plném růstu a začínají kvést. Proto je výsledek nové nebo předělané skalky hned patrný. Potřebujete s založením nebo s úpravou vaší skalky v Brně a okolí poradit? Tak nás kontaktujte a váší vizi rádi prokonzultujeme. 

  Revitalizovaná skalka na zahradě v Brně.

  Revitalizace zahradní skalky
 • Jarní výsadba keřů, stromů a zakládání zahrad

  4.4.2020

  V dubnu vrcholí doba na výsadbu vzrostlých stromů a začínáme s jarními výsadbami keřových záhonů, živých plotů, trvalkových výsadeb a s návrhy a zakládáním celých zahrad v Brně a okolí. V případě zájmu nás obratem kontaktujte a společně prokonzultujeme vaše záměry a požadavky.

  Vysazený živý plot, vzrostlé stromy a založený trávník na zahradě na Břeclavsku.

  Výsadba vzrostlých stromů, živého plotu a založení trávníku
 • Vertikutace trávníků a zakládání zeleninových záhonů

  1.4.2020

  Pro jarní údržbu trávníků - vertikutaci, dosev, startovací hnojení a zakládání zeleninových záhonů na vaší zahradě v Brně či okolí nastává ideální doba v měsících duben a květen. Uvažujete-li o těchto pracech a potřebujete s nimi pomoci, tak nás obratem kontaktujte a dané práce vám rádi provedeme.

  Vertikutace trávníku na zahradě v Brně - venkov.

   Vertikutace trávníku
 • Jarní řez ovocných stromů

  18.2.2020

  Od únoru do poloviny dubnu vrcholí řez jádrovin, především jabloní, hrušní a drobného ovoce. V březnu a v dubnu před květem peckovin můžeme provést zdravotní a udržovací řez meruněk, broskvoní, slivoní a třešní. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a rádi vám nyní ovocné stromy na zahradě v Brně a okolí upravíme odborným řezem. 

  Jabloně po řezu na zahradě v Brně.

  Jabloně po jarním udržovacím řezu
 • Zimní řez jabloní, hrušní, kdouloní a drobného ovoce

  1.12.2019

  V zimních měsících od listopadu do března přichází optimální čas na provedení zimního řezu u ovocných stromů především jádrovin a drobného ovoce. V zimním období provádíme výchovné, udržovací a zmlazovací řezy u jabloní, hrušní, kdouloní, muchovníků, rybízů, angreštů a dalších bobulovin. Tyto dřeviny vám rádi na požádání upravíme na vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - stará jabloň po zimním řezu.

 • Letní řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin

  16.6.2019

  V druhé polovině července a v srpnu je ideální čas na řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin. Dnes proběhl zdravotní a redukční řez u dvou mohutných stromů meruněk v Brně. Jestli potřebujete prořezat meruňky, třešně nebo další peckoviny, budeme rádi když se na nás obrátíte a naplánujeme úpravu stromů na vaší zahradě. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - měruňka po řezu.

  Zahrada v Brně - třešeň po řezu.

  Realizacezahradbrno-cz_rez-tresne
 • Zimní řez jabloní, hrušní a drobného ovoce

  4.12.2017

  Zimní měsíce od listopadu do března jsou vhodné na provedení zimního řezu ovocných stromů, především jádrovin a drobného ovoce. Především u jabloní, hrušní, rybízu, angreštu a dalších bobulovin nastává v zimních měsících ideální období na provádění výchovných a udržovacích řezů. Tyto dřeviny vám rádi upravíme na vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - zimní řez jabloně.

  Realizace-zahrad-brno_rez-ovocnych-stromu_rez-jablone_10_
 • Letní řez meruněk, třešní a dalších peckovin

  19.7.2017

  Řez meruněk a dalších peckovin je vhodné provádět v letních měsících po sklizni ovoce. Ideální období na letní řezy ovocných stromů a peckovin, obzvláště meruněk, broskvoní, třešní, višní a slivoní je červenec, srpen a září. V tomto období vám rádi provedeme výchovné řezy mladých ovocných stromů, prosvětlovací a udržovací řezy dospělých ovocných stromů, tak i redukční řezy v jednotlivých částěch korun meruněk, třešní a dalších peckovin u vás na zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - letní řez třešně.

 • Nejvhodnější čas na řez ovocných dřevin a jejich výsadbu je jaro

  16.1.2017

    Pro řez ovocných stromů a keřů jsou nejvhodnější jarní měsíce před rašením listů. Rádi Vám provedeme odborný řez ovocných dřevin jak výchovný, tak i zdravotní a udržovací řez nejen v Brně ale i v okolí. V případě potřeby provedeme pokácení přestárlých dřevin a na přání zákazníka vysadíme nové ovocné nebo okrasné keře a stromy přímo na vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - jabloň po řezu.

  Jabloně před řezem

   Zahrada v Brně - jabloně před řezem.

   Jabloně po řezu

   Zahrada v Brně - jabloně po řezu.

 • Kácení stromů je nutné až na vyjimky provádět ve vegetačním klidu

  13.1.2017

  Od začátku listopadu do konce března je vhodná doba na kácení stromů, nebo postupné kácení stromů. Mimo toto období lze kácet jen rizikové stromy, které mohou ohrožovat svoje okolí a může dojít ke škodě na majetku nebo zdraví. V případě zájmu zákazníka jsme schopni zajistit po pokácení stromů i náhradní výsadbu keřů nebo stromů a to nejen v Brně ale i v okolí.  Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď pro podrobnosti. 

  Zahrada v Brně - postupné kácení meruňky.

  Postupné kácení meruňky

 • Zakládání trávníků výsevem a kobercových trávníků

  9.4.2016

  Zakládání trávníků provádíme na připravenou a urovnanou půdu od jara do podzimu. Příprava pro trávník výsevem a kobercový trávník je obdobná a má za účel půdu prokypřit a zbavit plevelů v půdě. V případě, že se rozhodnete pro kobercový trávník, tak můžete trávník téměř okamžitě využívat. 

Partnerské weby

Ing. Alois Procházka, DiS. - Realizace a údržba zahrad Brno a okolí na Firmy.cz