Řez ovocných stromů a keřů

Provádíme veškeré řezy ovocných stromů a keřů. V mládí Vám zapěstujeme ovocný stromek výchovným řezem, v dospělosti ovocných stromů provedeme zdravotní řezy nebo udržovací řezy ovocných stromů a v případě potřeby přistoupíme k zmlazovacím řezům nebo redukčním řezům korun stromů. Veškeré řezy ovocných stromů rádi provedeme na Vaší zahradě v Brně nebo v okolí.

Řez meruněk - provádíme v době vegetace buď před květem, nebo posléze po sklizni ovoce. Řezem omezujeme zahušťující a suché větve, odstraňujeme poškozené výhony a vlky. U meruněk řezem zasahujeme maximálně do čtyřletého dřeva, protože radikálnější  zásahy stromu nesvědčí.

Řez broskvoní - je nejvhodnější provádět v předjaří do doby plného květu nebo posléze po sklizni ovoce. Řezem redukujeme plodnost stromů, protože broskvoně mají tendenci nasazovat velké množství plodů, které při ponechání jsou malé a nekvalitní. Řezem odstraňujeme suché větve, zahušťující výhony a redukujeme plodonosné výhony.

Řez třešní - provádíme ve vegetaci po sklizni ovoce. Třešním nevyhovuje příliš hluboký řez do starého dřeva, proto řezem upravujeme maximálně 3-4leté letorosty. Při řezu odstraňujeme konkurenční výhony, suché a nemocné větve a zahušťující letorosty.

Řez slivoní - je nejvhodnější provádět ve vegetaci po sklizni plodů. Řezem prosvětlujeme korunu, odstraňujeme nemocné, málo plodící nebo vyholené větve. Řezem větví redukujeme i násadu plodů v dalším roce, protože slivoně mají křehké větve a pod bohatou násadou se vylamují. 

Řez višní - provádíme ve vegetaci bud před květem nebo po sklizni ovoce. Višně mají tendenci zahušťovat korunu a vytvářet dlouhé nerozvětvené větve. Proto se řezem soustředíme na prosvětlování koruny a zakracování dlouhých slabých větví až po poslední rozvětvení.

Řez jabloní - pravidelný řez je zásadním předpokladem dobré plodnosti. Řez provádíme v zimních měsících v předjaří. Při řezu jabloní odstraňujeme konkurenční výhony, nemocné a suché větve, prosvětlujeme korunu a zakracujeme plodonosné větve, čímž bráníme vyholování větví a zajišťujeme přístup světla do koruny. 

Řez hrušní - provádíme v zimních měsících v předjaří. Hrušně snáší dobře hluboký řez a zmlazení, dost často vytváří na kosterních větvích vlky, které je nutné při řezu redukovat. Vzpřímeně rostoucí odrůdy řezem usměrňujeme a nutíme k vytváření bočního obrostu. Při řezu odstraňujeme zahušťující a suché větve.

Zahrada v Brně - ovocné stromy před řezem

Jabloně před řezem

Zahrada v Brně - ovocné stromy po řezu

Jabloně po řezu

 Řez meruňky před květem

Řez meruňky před květem

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

Novinky

 • Letní řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin

  16.6.2019

  V druhé polovině července a v srpnu je ideální čas na řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin. Dnes proběhl zdravotní a redukční řez u dvou mohutných stromů meruněk v Brně. Jestli potřebujete prořezat meruňky, třešně nebo další peckoviny, budeme rádi když se na nás obrátíte a naplánujeme úpravu stromů na Vaší zahradě. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - měruňka po řezu.

  Zahrada v Brně - třešeň po řezu.

  Realizacezahradbrno-cz_rez-tresne
 • Zimní řez jabloní, hrušní, kdouloní a drobného ovoce

  27.11.2018

  V zimních měsících od listopadu do března nastává optimální čas na provedení zimního řezu užitkových ovocných stromů především jádrovin a drobného ovoce. V zimním období provádíme výchovné a udržovací řezy především u jabloní, hrušní, kdouloní, muchovníků, rybízu, angreštu a dalších bobulovin. Tyto dřeviny Vám rádi upravíme na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - dospělá jabloň po zimním řezu.

 • Zimní řez jabloní, hrušní a drobného ovoce

  4.12.2017

  Zimní měsíce od listopadu do března jsou vhodné na provedení zimního řezu ovocných stromů, především jádrovin a drobného ovoce. Především u jabloní, hrušní, rybízu, angreštu a dalších bobulovin nastává v zimních měsících ideální období na provádění výchovných a udržovacích řezů. Tyto dřeviny Vám rádi upravíme na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - zimní řez jabloně.

  Realizace-zahrad-brno_rez-ovocnych-stromu_rez-jablone_10_
 • Letní řez meruněk, třešní a dalších peckovin

  19.7.2017

  Řez meruněk a dalších peckovin je vhodné provádět v letních měsících po sklizni ovoce. Ideální období na letní řezy ovocných stromů a peckovin, obzvláště meruněk, broskvoní, třešní, višní a slivoní je červenec, srpen a září. V tomto období Vám rádi provedeme výchovné řezy mladých ovocných stromů, prosvětlovací a udržovací řezy dospělých ovocných stromů, tak i redukční řezy v jednotlivých částěch korun meruněk, třešní a dalších peckovin u Vás na zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - letní řez třešně.

 • Nejvhodnější čas na řez ovocných dřevin a jejich výsadbu je jaro

  16.1.2017

    Pro řez ovocných stromů a keřů jsou nejvhodnější jarní měsíce před rašením listů. Rádi Vám provedeme odborný řez ovocných dřevin jak výchovný, tak i zdravotní a udržovací řez nejen v Brně ale i v okolí. V případě potřeby provedeme pokácení přestárlých dřevin a na přání zákazníka vysadíme nové ovocné nebo okrasné keře a stromy přímo na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - jabloň po řezu.

  Jabloně před řezem

   Zahrada v Brně - jabloně před řezem.

   Jabloně po řezu

   Zahrada v Brně - jabloně po řezu.

 • Kácení stromů je nutné až na vyjimky provádět ve vegetačním klidu

  13.1.2017

  Od začátku listopadu do konce března je vhodná doba na kácení stromů, nebo postupné kácení stromů. Mimo toto období lze kácet jen rizikové stromy, které mohou ohrožovat svoje okolí a může dojít ke škodě na majetku nebo zdraví. V případě zájmu zákazníka jsme schopni zajistit po pokácení stromů i náhradní výsadbu keřů nebo stromů a to nejen v Brně ale i v okolí.  Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď pro podrobnosti. 

  Zahrada v Brně - postupné kácení meruňky.

  Postupné kácení meruňky

 • Zakládání trávníků výsevem a kobercových trávníků

  9.4.2016

  Zakládání trávníků provádíme na připravenou a urovnanou půdu od jara do podzimu. Příprava pro trávník výsevem a kobercový trávník je obdobná a má za účel půdu prokypřit a zbavit plevelů v půdě. V případě, že se rozhodnete pro kobercový trávník, tak můžete trávník téměř okamžitě využívat. 

Partnerské weby