Realizace zahrad

Naše zahradnická firma se specializuje na navrhování a realizace rodinných zahrad, bytové a veřejné zeleně v Brně a v okolí. Vaší zahradu Vám po společné konzultaci rádi navrhneme a po odsouhlasení návrhu zrealizujeme. Specializujeme se na komplexní realizace, aby se zákazník nemusel o nic starat a byl s výsledkem maximálně spokojený.

Při společné prvotní konzultaci spolu probereme Vaše představy a požadavky na budoucí zahradu. Následně zpracujeme návrh založení zahrady, který vychází z místních přírodních podmínek respektující Vaše požadavky.

Návrh harmonicky skloubí jak travnaté plochy tak i květinové a keřové výsadby doplněné kameny. V případě požadavku na zahradě navrhneme zahradní skalku, suchou zídku nebo vyvýšený záhon lemovaný živými ploty z okrasných keřů, jehličnanů nebo z ovocných keřů a stromů.

Po odsouhlasení návrhu a cenové nabídky přistoupíme podle odsouhlaseného harmonogramu k vlastní realizaci zahrady respektující agroklimatické lhuty. Naším cílem je založit Vaší zahradu v co nejkratší lhůtě, ale s ohledem na klimatické lhůty, aby se zahrada mohla v co nejkratší době vyvíjet k Vaší spokojenosti. 

V případě požadavku na následnou údržbu o rodinnou zahradu, se dohodneme na četnosti zásahů a na hlavních činnostech skládajících se z pokosů trávníků, pletí výsadeb, řezů keřů, ale i řezu okrasných stromů, případně řezu ovocných stromů nebo i řezu živých plotů. Při následné péči se o Vaši zahradu staráme komplexně, aby zahrada působila harmonicky, přirozeně a dělala Vám radost při odpočinku a relaxaci na zahradě.

Nezapomenutelnou atmosféru na každé zahradě vytvoří záhony jehličnanů, listnatých keřů, trvalek doplněné vhodnými kameny nebo kačírkem.

 Pohled na zamulčovaný záhon s borovicemi

Ve svažité zahradě nádherně vynikají suché zídky.

 Pohled na půlkulatou suchou zídku

Samozřejmě k zahradě patří i trávník založený výsevem nebo předpěstovaný kobercový trávník. 

Pohled na zatravněnou plochu před prvním pokosem

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

Novinky

 • Letní řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin

  16.6.2019

  V druhé polovině července a v srpnu je ideální čas na řez meruněk, broskvoní, třešní a dalších peckovin. Dnes proběhl zdravotní a redukční řez u dvou mohutných stromů meruněk v Brně. Jestli potřebujete prořezat meruňky, třešně nebo další peckoviny, budeme rádi když se na nás obrátíte a naplánujeme úpravu stromů na Vaší zahradě. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - měruňka po řezu.

  Zahrada v Brně - třešeň po řezu.

  Realizacezahradbrno-cz_rez-tresne
 • Zimní řez jabloní, hrušní, kdouloní a drobného ovoce

  27.11.2018

  V zimních měsících od listopadu do března nastává optimální čas na provedení zimního řezu užitkových ovocných stromů především jádrovin a drobného ovoce. V zimním období provádíme výchovné a udržovací řezy především u jabloní, hrušní, kdouloní, muchovníků, rybízu, angreštu a dalších bobulovin. Tyto dřeviny Vám rádi upravíme na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - dospělá jabloň po zimním řezu.

 • Zimní řez jabloní, hrušní a drobného ovoce

  4.12.2017

  Zimní měsíce od listopadu do března jsou vhodné na provedení zimního řezu ovocných stromů, především jádrovin a drobného ovoce. Především u jabloní, hrušní, rybízu, angreštu a dalších bobulovin nastává v zimních měsících ideální období na provádění výchovných a udržovacích řezů. Tyto dřeviny Vám rádi upravíme na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - zimní řez jabloně.

  Realizace-zahrad-brno_rez-ovocnych-stromu_rez-jablone_10_
 • Letní řez meruněk, třešní a dalších peckovin

  19.7.2017

  Řez meruněk a dalších peckovin je vhodné provádět v letních měsících po sklizni ovoce. Ideální období na letní řezy ovocných stromů a peckovin, obzvláště meruněk, broskvoní, třešní, višní a slivoní je červenec, srpen a září. V tomto období Vám rádi provedeme výchovné řezy mladých ovocných stromů, prosvětlovací a udržovací řezy dospělých ovocných stromů, tak i redukční řezy v jednotlivých částěch korun meruněk, třešní a dalších peckovin u Vás na zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

  Zahrada v Brně - letní řez třešně.

 • Nejvhodnější čas na řez ovocných dřevin a jejich výsadbu je jaro

  16.1.2017

    Pro řez ovocných stromů a keřů jsou nejvhodnější jarní měsíce před rašením listů. Rádi Vám provedeme odborný řez ovocných dřevin jak výchovný, tak i zdravotní a udržovací řez nejen v Brně ale i v okolí. V případě potřeby provedeme pokácení přestárlých dřevin a na přání zákazníka vysadíme nové ovocné nebo okrasné keře a stromy přímo na Vaší zahradě v Brně a okolí. Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď.

   Zahrada v Brně - jabloň po řezu.

  Jabloně před řezem

   Zahrada v Brně - jabloně před řezem.

   Jabloně po řezu

   Zahrada v Brně - jabloně po řezu.

 • Kácení stromů je nutné až na vyjimky provádět ve vegetačním klidu

  13.1.2017

  Od začátku listopadu do konce března je vhodná doba na kácení stromů, nebo postupné kácení stromů. Mimo toto období lze kácet jen rizikové stromy, které mohou ohrožovat svoje okolí a může dojít ke škodě na majetku nebo zdraví. V případě zájmu zákazníka jsme schopni zajistit po pokácení stromů i náhradní výsadbu keřů nebo stromů a to nejen v Brně ale i v okolí.  Proto neváhejte a kontaktujte nás právě teď pro podrobnosti. 

  Zahrada v Brně - postupné kácení meruňky.

  Postupné kácení meruňky

 • Zakládání trávníků výsevem a kobercových trávníků

  9.4.2016

  Zakládání trávníků provádíme na připravenou a urovnanou půdu od jara do podzimu. Příprava pro trávník výsevem a kobercový trávník je obdobná a má za účel půdu prokypřit a zbavit plevelů v půdě. V případě, že se rozhodnete pro kobercový trávník, tak můžete trávník téměř okamžitě využívat. 

Partnerské weby